poniedziałek, 9 stycznia 2012

Męskie sylwetki - co nosić a czego unikać.

  Panowie podobnie jak panie mają również różne budowy ciała i typy sylwetek. Ideałem sylwetki męskiej jest mężczyzna szeroki w ramionach i wąski w biodrach o proporcjonalnej budowie. Dlaczego tak jest, że dwaj mężczyźni o tym samym wzroście, tej samej wadze a innej sylwetce wyglądają inaczej.


  Styl życia - nieprawidłowe odżywianie, brak ruchu powoduje, że większość mężczyzn nawet gdy ma tę idealną sylwetkę z wiekiem ją zatraca. Syndrom trzech foteli (fotel w aucie, fotel za biurkiem, fotel przed TV) dopada większość z nas. 


  By dobrze ubierać się mimo braku idealnej sylwetki należy posiąść wiedzę na ten temat i mieć świadomość jaką masz budowę ciała i nauczyć się ukrywać wady. Nie ma potrzeby w przypadku mężczyzn podkreślać zalet, więc praca jest o wiele łatwiejsza. 


  tl_files/COMMUNITY/STYLISTA RADZI/STYLISTA RADZI - PODSTAWOWE TYPY MESKIEJ SYLWETKI/4 figury meskie.jpg


Mężczyzna  o sylwetce A - zwanej gruszką


Sylwetka prawie idealna, jedynym problemem jest odstający mniej lub bardziej brzuszek. Mężczyzna o tej sylwetce jest dość dobrze zbudowany i proporcje jego ciała są zachowane. Niestety siedzący tryb życia z wiekiem sprawia, że brzuszek nabiera większych rozmiarów.


Jak postępować?


Przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia: regularnie i prawidłowo odżywiać się, nie jeść miedzy posiłkami. Co najmniej raz w tygodniu wykonywać jakikolwiek rodzaj ruchu na świeżym powietrzu. Codziennie wykonać ćwiczenia na mięśnie brzucha. Pamiętaj, że z wiekiem nie może przybywać ci kilogramów - twój kręgosłup jest i tak obciążony i dźwiganie dodatkowych kg  nie jest potrzebne.


Co nosić?
sportowa elegancja
  Unikaj rzeczy zbyt obcisłych, szczególnie w okolicach brzucha. Zbyt duże kontrasty miedzi górą a dołem, szczególnie jak jesteś niskiego wzrostu podzieli twoją sylwetkę na połowę. Spodnie z podwyższona talią bez mankietów. Koszule dopasowanie, ale nie obcisłe. Unikaj workowatych bezkształtnych ubrań. Fasonem ubrania możesz wyprofilować sylwetkę.

  Mężczyzna o prostej sylwetce - zwanej ołówkiem.


  To mężczyzna o sylwetce prostej, który z wiekiem utył, zazwyczaj z powodu nadmiernego apetytu. Ma ramiona o tej samej szerokości co biodra, ale rośnie mu brzuszek. Patrząc na niego z  przodu, można się oszukać, ale z profilu widać wydatny brzuch i dwie „oponki’’ powyżej talii. To przypadłość mężczyzn, którzy między trzydziestym a  piedziesiątym rokiem życia przestają uprawiać sport i dbać o siebie. Są też mężczyźni, którzy mimo wieku zachowują nadal chłopięcy wygląd i wręcz są za chudzi.


 Jak postępować?


 W przypadku pierwszym. Jeść zdrowiej i/lub mniej. Nie popadaj jednak  z jednej skrajności w drugą i nie zaczynaj się objadać tuż po zakończeniu odchudzającej diety. Unikaj gwałtownych zmian wagi, chociażby dlatego, że szkodzi to sercu. Uprawiaj jakąś formę ruchu: spacery, pływanie czy inny sport, który lubisz, a efekty nie każą na siebie czekać.


  Jeżeli nadal masz chłopięca sylwetkę to jesteś szczęściarzem, jest to uwarunkowane także genetycznie a być może prowadzisz taki tryb życia, lub dbasz o siebie za co trzeba cię pochwalić.


Co nosić?
bez tytułu
   
  Garnitury raczej jednorzędowe. Koszule z prostym spiczastym kołnierzykiem  będą o wiele stosowniejsze niż tzw. kołnierzyki włoskie, czyli z usztywnianymi rogami. Nie zakładaj opiętych swetrów ani golfów. Staraj się wybierać koszulki polo z nieco grubszego surowca i nie wpuszczaj ich do spodni, żeby nie podkreślać niezgrabnego „naddatku” powyżej talii. I wreszcie jeśli brzuch ci naprawdę wystaje, noś spodnie, które nie opadają, choćbyś miał nosić z szelkami. Unikaj spodni o obniżonej talii.


  Masz sylwetkę chłopięcą, wybieraj ubrania w jasnych kolorach i we wzory, grube swetry, pikowane kurtki dodadzą masy ciała. Spodnie bez kantu dodadzą objętości chudym nogom.


Mężczyzna o sylwetce O zwanej jabłko.


 Ma ramiona tej samej szerokości co biodra, ale zaokrąglił się od stóp do głów na wskutek nadwagi. Kocha rozkosze stołu, a co gorsza, ma genetyczne skłonności do tycia.
W przeciwieństwie do mężczyzn o sylwetce gruszki, którzy mieli sylwetkę prostą i z czasem utyli, ten typ figury, bardzo specyficzny, trafia się w każdej grupie wiekowej.


Jak postępować?


Po pierwsze schudnąć. Jak wiadomo, już sama decyzja jest rzeczą trudną, a co dopiero jej wykonanie. Gdy nie wchodzi to w rachubę, ważne jest utrzymanie w niezłym stanie mięsni. Tęgi mężczyzna, który się nie garbi i jest energiczny, także może być czarujący. Natomiast nadwaga połączona z ospałością kojarzy się z apatią i rezygnacją.  Nie mówiąc o tym, że stanowi zagrożenie dla zdrowia.


Co nosić?


  Oczywiście ubrania obszerne, ale co najważniejsze o odpowiednim kroju. Kupisz je w sklepach specjalizujących się w dużych rozmiarach. Koszule powinny być gładkie: unikaj wszelkiego rodzaju kratek, w których klatka piersiowa  wygląda ciężko. Przy pokaźnym brzuchu możesz zastąpić krawat muszką, jeśli wypada ją nosić w twojej profesji. Podobnie jak mężczyźni o sylwetce gruszki wybieraj spodnie, które nie zsuwają się z brzucha, choćbyś nosił je z szelkami  i unikaj spodni o obniżonej talii. Swetry kupuj obszerne i zapomnij o golfach.


Przy takiej figurze dobrze ubierać się na tzw. na cebulkę. Powinieneś nosić gładkie, materiały – nie za sztywne, bo to rozbudowuje tylko sylwetkę. Pozbądź się ubrań we wzory, koszul w kratę, grubych swetrów w warkocze.  Koszulę lub t-shirt wypuść na wierzch spodni, by nie podkreślać brzucha. Dobieraj minimalistycznie fasony, tkaniny i kolory, wystarczy jak masz na sobie dużo kilogramów.


Mężczyzna o trójkątnej sylwetce.


 Jest szeroki w ramionach (które wydają się jeszcze szersze z powodu bicepsów), ma silnie umięśniony brzuch, wąską talię, nabite siedzenie i umięśnione nogi. Na taką sylwetkę trzeba ciężko pracować, po 2 godziny dzienni na siłowni i przestrzegać diety. Kto nie potrafi narzucić takiego rygoru nie może nawet marzyć o takiej figurze. 
Jeśli jesteś tym typem mężczyzny sam wiesz co robić. Problem pojawia się z wiekiem, ponieważ przy tego rodzaju sylwetce trzeba ćwiczyć i dbać o mięsnie do końca życia.


Co nosić?


casual


  Wszystko. Tyle tylko, że unikać ubrań przeznaczonych dla osób o prostej i szczupłej sylwetce. Marynarka nie może trzeszczeć  w ramionach, a koszula na klatce piersiowej.
Unikaj obcisłych ubrań, bo wcale nie jest ci w nich dobrze. Pamiętaj, ze biały T-shirt, wcale nie wyszedł z mody. Wciąż jest cenną bronią mężczyzny, który kocha dżinsy i skórzaną bluzę.
Masz idealną sylwetkę i bardzo dobrze leży na tobie garnitur, jak i dżinsy, koszula i sweterek. 


bez tytułu

1 komentarz:

  1. Możesz wierzyć lub nie ale potrzebowałem tego do szkoły :) Dzięki.

    OdpowiedzUsuń