środa, 18 stycznia 2012

Męskie sylwetki - proporcje tułów – nogi   Z wielką przyjemnością oglądamy my kobiety przystojnych mężczyzn. Co oznacza "przystojny". otóż to mężczyzna proporcjonalny, wysoki o idealnej sylwetce. Takich widuje się na pokazach mody. Tacy także są pośród nas. To także ci co znają swoją sylwetkę i odpowiednim fasonem korygują niedoskonałości.
                                                                                                                                        


  Mężczyzna dobrze ubrany, to stwierdzenie może być różnie rozumiane i komentowane. Kontynuujemy temat męskich sylwetek bardziej szczegółowo i zajmiemy się  proporcjami tułów – nogi, co ma ogromne znaczenie w odpowiednim doborze fasonów. W stylizacji najważniejsze jest wyrównanie dysproporcji. Aby poznać swoją sylwetkę, należy dokonać  kilka pomiarów:


- długość nóg od kroku do podłogi;


- tułów od bioder do czubka głowy;


Po tych pomiarach okaże się, że masz jedną z trzech sylwetek:

1. Tułów równie długi jak nogi ( dokładność do 10 cm.). Niezależnie od wzrostu nie trzeba nic szczególnego robić.


2. Krótkie nogi, długi tułów ( 10 cm – niewysoki, 12 cm wysoki).


 Ubiór nie powinien podkreślać tych dysproporcji, czyli długich nóg a górna część zwracać uwagi. Powinieneś nosić ubrania w jednolitym kolorze. Garnitur w jednolitej całości kolorem i fakturą, ewentualnie marynarka powinna być jaśniejsza od spodni i zasłaniać siedzenie. Dwurzędowe marynarki nie są dla ciebie a raczej jednorzędowe wysoko zapinane. Nie powinieneś nosić spodni z mankietami. Kurtki powinny być krótkie, a nie sięgające do połowy uda.


3. Krótki tułów, długie nogi ( 10-12 cm) 


  Ubiór powinien uwydatniać tułów a nie podkreślać  długość nóg. Powinieneś nosić obszerne marynarki, dzięki której klatka piersiowa będzie szersza.  Spodnie z mankietami  są dla ciebie, optycznie skrócą nogi . Powinieneś nosić długie a nie krótkie kurtki.


  Wzrost może być dla jednych wadą, dla innych zaletą. Wysoki mężczyzna uchodzi za przystojnego, bardzo niski ma problemy  np. z doborem garderoby i życiowej partnerki.


 Co  powinien nosić a czego unikać niewysoki mężczyzna, żeby nie wyglądać na niższego i wysoki, żeby nie wydawać się wyższym, niż faktycznie jest.


- Niewysocy mężczyzni  powinni nosić garnitury w jednolitym kolorze i spodnie bez mankietów.


- Wysocy  mężczyzni  mogą sobie pozwolić na dowolne zestawienie spodni i marynarek.

  W garniturach jednolitych wyglądają równie bardzo efektownie. Mankiety to wymóg, dla bardzo wysokich.
  Dodatkowym problemem mogą być długie ręce, co widoczne jest przy rękawach koszul. Rękaw koszuli powinien sięgać nadgarstka i wystawać 1-2 cm spod marynarki.


  Mężczyźni o krótkich rękach  natomiast często noszą za długie rękawy. Powinni też unikać koszul z mankietami do spinek. Takie koszule powinni nosić mężczyzni o bardzo długich rękach. Optycznie skracają ręce i wyglądają bardzo elegancko.

  Często dajemy przykłady przystojnych mężczyzn znanych i podziwianych z wielkiego show biznesu i nie zauważamy jak wspaniali są mężczyźni obok nas. Wystarczy tylko prawidłowo dobrać ubranie w dobrej jakości i przeciętny staje się bardzo eleganckim i przystojnym mężczyzną.


  Przyznam, że podany przykład to mężczyzna bardzo proporcjonalny, przystojny a upływający czas mu sprzyja!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz