poniedziałek, 17 grudnia 2012

Boże Narodzenie.

  Czy pamiętasz swoje Boże Narodzenie, kiedy byłeś dzieckiem. Dom posprzątany, zapach choinki i pieczonego ciasta, kiedy mama chowała prezenty, że niby Mikołaj przynosi. 

   Śnieg biały za oknem i gwiazdka na niebie, stół przykryty białym obrusem i te oczekiwanie na coś niezwykłego. Świąteczny nastrój, łamanie się opłatkiem, mocniej bijące serca, przebaczenie, radość,  pokój i nadzieja na lepsze.

   Dzieci beztrosko podchodzą do życia. A czy my dorośli inaczej oczekujemy Bożego Narodzenia. Czy dziecko jakie nadal jest w nas nie przeżywa tak samo Bożego Narodzenia jak przed laty. Ile dobra popłynie z ludzkiego serca w tych dniach, ile razy będzie przebaczone, darowane i zapomniane. Ile miłości będzie ofiarowane, dobrych słów spłynie  na każdego z nas. To cudownie, że co roku mamy Boże Narodzenie. Bóg się rodzi moc truchleje. Czy tylko raz do roku jest Boże Narodzenie?

Życzę Ci, aby Twoje Bożę Narodzenie było tak radosne jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem. By Twoje serce oczekiwało na przyjście Jezusa. Ok przychodzi do każdego, bez względu na to co dzieje się na świecie. Nigdy nie zawodzi i puka do każdego serca.





Kiedy jest Boże Narodzenie?

Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata
i wyciągasz do niego rękę,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać,
zawsze Kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz
uciskają ludzi w ich samotności,
zawsze Kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym,
zawsze Kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
zawsze ilekroć pozwolisz,
by Bóg pokochał innych przez Ciebie - ZAWSZE

WTEDY jest BOŻE NARODZENIE 

Matka Teresa z Kalkuty


Już nie mogę doczekać się spotkania z moją Rodziną i przeżywania radosnych chwil razem z nimi. Śpiewania kolęd, łamania się opłatkiem i rozmów przy stole. Odwiedzimy Jezusa, który czeka ze swymi darami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz